|      Bize Ulaşın    |     Sanal Tur 360°    |  

Yerli Üreticiyi Destekliyoruz

 

 

Meyve ve Sebzeyi Yerli Üreticiden Alıyoruz


Non-GMO logo


Otelimizde kullanılan meyve ve sebze ürünleri çoğunluğu ; Salı ve Cuma günleri Kuşadası’nda kurulan Pazardan çevreye dost, insan sağlığına duyarlı güvenli yerli üreticilerden , taze olarak alınmaktadır. Biz, Güvenilir ürünlerin sadece parası olanın değil her tüketicinin hakkı olduğuna inanıyoruz.

 


 

Organik Ürün Nedir?


Organik Ürün, eko sistemde hatalı uygulamalar sonucu kaybolan doğal dengeyi yeniden kurmaya yönelik, insana ve çevreye dost sistemlerle üretilir. Organik Tarım; üretimde kimyasal girdi kullanmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir. Son yıllarda gerek tarımsal ilaçların, gerekse gübrelerin bilinçsizce kullanımı bitkisel üretimde artısın yanında kalitesiz ve insan sağlığını tehdit edecek ürünlerin ortaya çıkmasına neden olmustur. Bu olumsuz kosullar karsısında birçok ülkede bilinçlenerek örgütlenen üretici ve tüketiciler, dogayı tahrip etmeyen yöntemlerle insanlarda zehirli etki yapmayan tarımsal ürünleri üretmeyi ve tüketmeyi tercih etmisler,bunun sonucunda yeni bir üretim tarzı olarak Organik Tarım ortaya çıkmıştır.

 

Neden Organik Ürün Kullanmalıyız?


• Kendimizin ve çevremizin sağlıgına önem veriyorsak.

• Doğaya saygı duyuyorsak.

• Çevreyi korumaya gönüllüysek.

• Yediğimiz,içtiğimiz şeylerin gerçek tadına varmak istiyorsak.

• Kanserojen ürünlerden zarar görmek istemiyorsak; Organik hayat ile en kısa zamanda tanışmalıyız..


Organik Bir Ürünü Nasıl Ayırt Edebilirim?


Organik ürünlerde sentetik kimyasal girdiler kullanılmaz ve bu durum üretimden taşımaya kadar her asamada kontrol edilerek belgelendirilir, sertifikalandirilir. Ambalajinda Tarım ve Köyişleri Bakanlıgının logosu ile Kontrol ve Sertifikasyon Firmasının logosu ile organik tarım esaslarına göre üretilmistir yazısı bulunmalıdır. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafindan yetkilendirilen Organik Tarım Kontrol ve Sertifikasyon kuruluşları BCS, CERES , ECOCERT-SA, EKO-TAR, ETKO, ICEA, IMO, ORSER, SKAL 'dir.